piątek, 3 czerwca 2016

Sprawy rodzinne


Pięćdziesiąt lat po ślubie to dużo? Spędzenie razem ze sobą pół wieku to pewnie nie lada wyczyn. Miałam zaszczyt uczestniczyć w ceremonii odnowienia przysięgi małżeńskiej moich dziadków. To naprawdę wzruszająca chwila i  życzę każdemu takiej miłości.

Kiedy zobaczyłam dziadka jeszcze pod kościołem, zaparło mi dech. Pomijam już to, że pierwszy raz widziałam go w pełnym garniturze. Właściwie na co dzień mój kochany dziadek chodzi w spodniach od garnituru a do tego zakłada zwykły t-shirt, ale to był  przecież wyjątkowy dzień! A babcia? Babcia wyglądała wspaniale. Jak zawsze wszystko dopięte na ostatni guzik. Łza zakręciła mi się w oku kiedy usiedli w honorowych miejscach przed ołtarzem. "Te pięćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień"- słowa dziadka, które pozostaną mi w pamięci jeszcze przez dłuższy czas.Nie rozumiem tego, jak ktoś może obrażać swoich rodziców (rodzinę) czy też nie mieć do nich szacunku?! Co prawda, zdarzają się sytuacje, kiedy mamy ich dość, ale to impuls. Mówimy wtedy różne rzeczy o których nawet nie myślimy. Ale to właśnie oni starają się aby było nam jak najlepiej, a ich miłość jest bezcenna. Kochają nas nawet wtedy, kiedy tak potężnie ranimy- zawsze i mimo wszystko. MOŻE CZASEM WARTO ugryźć się w język aby po raz kolejny nie żałować swoich słów.

To wszystko pisze osoba, która tak na dobrą sprawę nie jest typowo rodzinna, i większość czasu spędza z przyjaciółmi poza domem, ale nigdy i za żadne skarby nie wymieniłabym ich na lepszy model. Co ja pisze.. "lepszy"? Od skarbu nie ma nic bardziej wyjątkowego! Jakiś czas temu nasza pani profesor od języka angielskiego zadała nam pewną zagadkę dotyczącą ilości czasu poświęcanego przez rodziców na rozmowie z dzieckiem w Wielkiej Brytanii. Sugestie były różne jednak reakcja na odpowiedź była u wszystkich jednakowa. Nikt nie spodziewał się tak niskich wartości! Okazało się, że brytyjscy rodzice w ciągu tygodnia na rozmowę z dzieckiem poświęcają poniżej 1h. 

Mam nadzieję, że tym postem nakłoniłam Was do jakichkolwiek refleksji. Wszystko da się zrozumieć, ważne aby w porę.

5 komentarzy:

 1. Dobrze wiedzieć... Można spędzać tak mało czasu z dziećmi? Troszkę dziwne... No ale cóż...
  Śliczne zdjęcia i ciekawy post! :> ♥

  http://spectrumxshadow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Moi dziadkowie za 2 lata będą także odnawiać :) Też jestem z tego dumna i jestem pod mega wrażeniem <3
  Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam na nowy post! Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wowo 50 lat jestem pod wrazeniem, to naprawdę wspaniałe.Kiedyś ludzie jak związek się psuł naprawiali go teraz rozwody i rozwody, smutne ale takie zycie.Gratuluje Twoim dziadko i zyczę im szczęście!
  Fajny pościk bardzo zyciowy :)
  Zapraszam do siebie :)
  http://urodowo-u-pauliny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Należy pamietać o rodzinie więc fajnie, że wspomniałaś o dziadkach w swoim poście jak i o szacunku do rodziców :)

  Mój blog (klik) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny post ...
  Daje do myślenia :)
  Śliczne zdjęcia.

  Pozdrawiam! :)
  http://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń